چرا یادگیری کدنویسی برای کودکان در عصر دیجیتال مهم است؟

چرا یادگیری کدنویسی برای کودکان در عصر دیجیتال مهم است؟

آینده‌ی دنیای ما را می‌توان در دستان فناوری تصور کرد. به همین دلیل، آشنایی و دانستن اصول فناوری برای ما ضروری شده است و این امر بیشتر در مورد فرزندان و نسل بعدی ما صادق است، کاربران اصلی دنیای آینده که به طور فزاینده‌ای به سمت دیجیتالی‌ شدن می‌رود و بر اساس زبان کدنویسی ساخته خواهد شد.

امروزه ، ما به تدریج شاهد تغییر در همه جنبه‌های زندگی خود هستیم. دوربین‌‌ها همه دیجیتالی هستند. گوشی‌ها، اکنون در جیب شما هستند. کارت‌های اعتباری همه هوشمند هستند. همه کارهایی که ما به طور روزمره انجام می‌دهیم اکنون تحت بررسی هستند تا بتوانند هوشمند شوند و یا به دنیای مجازی منتقل شوند. به زودی، ما در جهانی کاملاً وابسته به فناوری و دیجیتالی زندگی خواهیم کرد، و احتمالا اشتباه نیست اگر بگوییم که ما در آغاز آن دوران هستیم.

تحصیلات، فرایندی است که به موجب آن فرزندان خود را با دانش و مهارت‌هایی که ممکن است به آن‌ها در ساختن زندگی سالم و پیشرفت در همه‌ی جنبه‌ها کمک کند، آماده و غنی می‌کنیم. با این حال، این روند باید با نیازهای زمان حال و آینده همسو باشد.


کودکان، امروزه باید خیلی بیشتر از آنچه قبل از عصر فناوری نیاز داشتیم، آموزش ببینند. ما آنها را برای جهانی متفاوت و کاملاً رایانه‌ای و هوشمند آماده می‌کنیم، به همین دلیل است که معتقدیم آنها باید با کدنویسی نیز آشنا باشند.

قابل پیشبینی است اگر تعجب کنید که چرا یک مسئله‌ی پیچیده مانند کدنویسی می‌تواند در آموزش فرزندان ما مفید واقع شود. اما، قبل از اینکه نتیجه بگیرید، مقاله را تا انتها بخوانید. در زیر لیستی از برخی دلایل قانع‌کننده وجود دارد که چرا ما معتقدیم یادگیری زبان رایانه یعنی کدنویسی برای همه‌ی کودکان در عصر دیجیتال ضروری است.

 

برنامه‌نویسی کودکان

 

 • کدنویسی به بچه‌ها کمک می‌کند انعطاف‌پذیری و تاب‌آوری را یاد بگیرند

کدنویسی می‌تواند به کودک شما مقاومت کردن را بیاموزد و کمک می‌کند وقتی که یک راه حل به جواب درست ختم نمی‌شود، تسلیم نشود. شاید بپرسید چگونه این کار را می کند؟ در جواب باید بگوییم که اصلی‌ترین بخش کدنویسی برای عملی شدن و کار کردن یک برنامه، مهارت برطرف کردن خطاها و در واقع آزمون و خطای بسیار است. کسانی که اندک آشنایی با کدنویسی داشته باشند این را می‌دانند.

هنگامی که به دنبال دستیابی به هدفی از طریق کد هستیم، ممکن است با چندین مانع روبرو شویم که مجبور به حل آن‌ها هستیم. اگر به فرزندانتان اجازه دهید با این روش آزمون و خطا کار کنند و راه خود را پیدا کنند، یاد می‌گیرند در زندگی واقعی نیز مقاوم باشند. این یک مهارت اساسی در زندگی است زیرا مشکلات زندگی، هرگز به‌یک‌باره و سریع حل نمی‌شوند. فرزند شما یاد می‌گیرد که به تلاش خود ادامه دهد و هرگز به راحتی تسلیم نمی‌شود.

 

 • به بچه‌ها کمک می‌کند جنبه‌ی خلاق خود را کشف کنند

تاکنون ممکن است خلاقیت شما فقط مربوط به هنرها و صنایع دستی بوده باشد. اما به یاد داشته باشید، ما برای همه چیز به خلاقیت نیاز داریم. داشتن ذهن خلاق به معنای استفاده از تخیل و ایده برای ساختن چیزی مبتکرانه و جدید است. آینده، عصر نوآوری‌های فناوری خواهد بود، به همین دلیل کودکان می‌توانند با داشتن یک ذهن خلاق از مزایای زیادی برخوردار شوند.

اما چگونه کدنویسی توانایی خلاقیت فرد را تقویت می‌کند؟ امروزه، کودکان از سنین بسیار پایین با برنامه‌های تلفن همراه، بازی‌های دیجیتالی و موارد دیگر آشنا می‌شوند. در نتیجه آنها محصولات فناوری که دوست دارند را به خوبی می‌شناسند و به این که چگونه باید بهبود یابند، تسلط دارند. آنها با داشتن این تجربه، در موقعیت عالی برای توسعه و خلق قرار دارند.

اگر به آنها ابزار لازم برای ساختن، مانند کدنویسی برای بچه‌ها، را بدهید، می‌توانند از جنبه خلاقانه‌ی خود استفاده کنند و ایده‌های منحصر به فردی بسازند. این را به این واقعیت اضافه کنید که کودکان با ذکاوت متولد می شوند تا به دنبال چیزهای منحصر به فرد باشند و متفاوت فکر کنند. کدنویسی ممکن است به کودک شما کمک کند تا معجزه کند.

 

 • عملکرد تحصیلی کودک شما را تقویت می‌کند

کدنویسى ترکیبی از چندین موضوع مختلف است و می‌تواند به تقویت توانایی‌های تحصیلی کودک کمک کند. به عنوان مثال، کدنویسى می‌تواند به پیشرفت فرزندان شما در ریاضیات کمک کند. از آنجا که ریاضیات نیز درباره‌ى منطق و مراحل رسیدن به نتیجه بر اساس آن منطق است، کدنویسى می‌تواند مهارت‌های ریاضی کودک شما را بهبود بخشد. علاوه بر این، کدنویسی حتی ممکن است توانایی نوشتن کودک شما را افزایش دهد. از آنجا که کدنویسی یک زبان است، آنها می‌دانند که چگونه یک روند ایجاد کنند و آن روند را کاربردی کنند و این به آنها در توانایی نوشتن نیز کمک می کند.

 • اعتماد به نفس ایجاد می‌کند

هنگامی که فرزندانتان بزرگ می‌شوند و کار خود را شروع می‌کنند، داشتن دانش فنی می‌تواند به آنها اعتماد به‌ نفس بی‌نظیری بدهد. حتى امروز در محل کار ما پر از گجت و رایانه است، چه برسد به آینده که همه چیز حول محور فناوری خواهد بود. به همین دلیل است که اگر به فرزندان خود دانش کافی برای کار در زمینه فناوری را بدهیم، آنها از اعتماد به نفس و امنیت بهترى برخوردار خواهند بود.

علاوه بر این‌ها، مدیران و رهبران موفق درک پایه‌اى از هر موضوعى دارند. این دانش جامع همان چیزی است که باعث می‌شود آنها از دیدگاه آگاهانه‌ای در محل کار برخوردار شوند و انتخاب بهتری داشته باشند.

 

 • مهارت‌های ارتباطی آنها را افزایش می‌دهد

مهارت ارتباطی توانایی گم شده که در دنیای امروز است. افرادی که می توانند به طور موثر ارتباط برقرار کنند می‌توانند در تیم‌ها و محل کار یا موسسات آموزشی به خوبی عمل کنند. آنها در دریافت اطلاعات بهتر هستند و همچنین در بیان صریح دیدگاه‌های خود مهارت دارند. در طول سال‌ها، خیلی چیزها تکامل یافته‌اند. امروزه استانداردها به طور گسترده تغییر کرده است و افراد براى اینکه کسی را موفق و باهوش بدانند، معیارهاى جدیدى دارند.

کدنویسى زبان رایانه‌ها است. با این حال، یک زبان است. یادگیری یک زبان جدید شامل درک قوانین اساسی و نحوه ادغام آن‌ها برای انتقال پیام است. به همین ترتیب، کدنویسى شامل درک اصول و سپس ادغام آنها برای ایجاد دستورات و برنامه‌های رایانه‌ای است.

 

 • آنها را برای آینده آماده می‌کند

تا حد زیادی این مورد، مهمترین عامل است. همانطور که قبلاً بحث کردیم، عصر پیش رو کاملاً مربوط به فناوری است. به طور تدریجی، می بینیم که دنیای دیجیتال در مقابل ما آشکار می‌شود و همه ما با خوشحالی از دنیای کند و دستی گذشته خود خداحافظی می‌کنیم.

فرزندان ما در این عصر دیجیتالی که به سرعت در حال تحول است بزرگ می‌شوند. وظیفه ما این است که اطمینان حاصل کنیم آنها مهارت و توانایی لازم را برای زنده ماندن در چنین جهانی دارند. دادن دانش به کودکان در زمینه کدنویسی و برنامه‌نویسی رایانه، زمینه محکمی را برای زنده ماندن در دنیای آینده برایشان فراهم می‌کند. این کار اطمینان می‌دهد که آنها برای این جهان پیشرفته مناسب هستند.


نتیجه

در عصر دیجیتال افراد برای زنده ماندن باید از مهارت‌های بسیار منحصر به فرد و متنوعی برخوردار باشند. کدنویسى یکی از این تخصص‌ها است که به افراد درکی از نحوه کار فناوری اطلاعات می‌دهد. این مهارت‌ها براى کودکان به راحتی قابل کسب هستند و بهتر است بچه‌ها از سنین پایین با برنامه‌نویسی آشنا شوند. اگر آنها از ابتدا با زبان کامپیوتر آشنا شوند، بهتر می‌توانند آن را درک کنند و در کمترین زمان مهارت پیدا می‌کنند.

 

# آموزش فناوری # برنامه‌نویسی # تکنولوژی # فناوری # کدنویسی # کدنویسی کودکان
نظری موجود نیست.

دیگر پست‌ها

 • چرا یادگیری کدنویسی برای کودکان در عصر دیجیتال مهم است؟

  چرا یادگیری کدنویسی برای کودکان در عصر دیجیتال مهم است؟

 • تاثیر تکنولوژی بر ریتم شبانه روزی انسان

  تاثیر تکنولوژی بر ریتم شبانه روزی انسان