راهکارهای "ایلان ماسک" برای کارایی بیشتر

راهکارهای "ایلان ماسک" برای کارایی بیشتر

اگر می‌خواهید مثمرثمر کار کنید، آنچه باید انجام دهید اینجاست.

چالش‌هایی پیش روی شما برای مثمرثمر بودن چیست؟

حتی بدون شناختن شما، می‌توانم بگویم که پاسختان کمبود وقت و انرژی است. شما می‌خواهید ثروتمند شوید و پیوسته به سمت رویاهای خود حرکت کنید. اما هر چقدر هم که تلاش ‌می‌کنید، به نظر می‌رسد که نتیجه نمی‌دهد.

ما فکر می‌کنیم اگر احساس انگیزه بیشتری داشته باشیم، در نهایت مثمرثمر خواهیم بود. اما دیر یا زود می‌فهمیم که تا وقتی دست به کار نشویم هیچ چیز تغییر نمی‌کند. همانطور که استفان پرسفیلد در کتاب خود، جنگ هنر، می‌نویسد:

"مهمترین چیز در مورد هنر، کار کردن است. هیچ چیز دیگری به جز هر روز تلاش کردن، مهم نیست."


من درک می‌کنم که شما چه حسی دارید. می‌خواهید در هر جنبه‌ای از حرفه‌تان، پتانسیل خود را به کار بگیرید. اما وقتی می‌خواهید بنشینید و کار کنید، تعلل به یک عادت تبدیل می شود و دوباره خود را در نقطه‌ی اول می‌بینید.

بنابراین اگر می‌خواهید بسیار مثمرثمر باشید، در ادامه چندین استراتژی از ایلان ماسک برای کارکرد موثرتر آورده شده است. هر یک از این راهکارها زندگی من را به سمت بهتری تغییر داد و من مطمئن هستم که آنها برای شما نیز همین کار را خواهند کرد.


برای زمان خود برنامه‌ریزی کنید

چگونه یک نفر زمان کافی برای پرتاب موشک به فضا، ساخت تونل در زیر لس آنجلس و تولید یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای اتومبیل در جهان را دارد؟

پاسخ این است: با مدیریت زمان


اگر ندانید چگونه زمان خود را کنترل کنید، به زودی درمی‌یابید که این زمان است که شما را کنترل می‌کند. برنامه‌ریزی کارها یک روش عالیست برای اطمینان از اینکه می‌توانید تمام کارهای خود را به موقع انجام دهید.

اما مسئله اینجاست: اگر دلیلی برای انجام کار داشته باشید، انرژی انجام آن را خواهید داشت. از این گذشته، واضح است که انگیزه به یک محرک نیاز دارد.

به عنوان مثال اگر بدانید که برای تماس مشتری باید قبل از ساعت 7 صبح بیدار باشید، احتمالاً خواب نمی‌مانید. یا حداقل هنگام شنیدن صدای آلارم گوشی، انگیزه شما برای بلند شدن از رختخواب بیشتر است.


ایلان ماسک با ایجاد "بلوک‌های زمانی" پنج دقیقه‌ای روز خود را برنامه‌ریزی می‌کند. نگران نباشید: نیازی نیست که به آن شدت زمان خود را مدیریت کنید. اما اگر بدانید که قرار است هر ساعت چه کاری انجام دهید، مطمئناً بهره‌وری خود را ارتقا می‌دهید.


از زمانی که شروع به برنامه‌ریزی روزهای خود کنید، متوجه می‌شوید که در طول روز بسیار کارآمدتر عمل خواهید کرد. زیرا وقتی خودتان را در برابر برنامه‌ای مسئول بدانید، بهانه گرفتن برای به تعویق انداختن آن بسیار دشوارتر است.

بنابراین اگر می‌خواهید کارهای بیشتری را به پایان برسانید، روز خود را به بخش های 30 یا 60 دقیقه‌ای تقسیم کنید. اگرچه نوشتن یک برنامه ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد، اما تاثیری که روی بهره‌وری شما می‌گذارد بسیار زیاد است.


اهداف بلندپروازانه داشته باشید

اگر همیشه در حاشیه‌ی امن خود بمانید، هرگز نخواهید فهمید که توانایی دستیابی به چه چیزهای را دارید. بنابراین اگر می‌خواهید بهره وری خود را افزایش دهید، باید محدودیت‌های ذهنی خود را کنار بگذارید. ایلان ماسک به بهترین وجه این موضوع را بیان می‌کند:

 

"اولین قدم این است که ثابت کنیم چیزی ممکن است. در اینصورت احتمال رخ دادن خواهد داشت."

 

بهره‌وری رویایی بسیار نادر است. به هر حال، بسیاری از افراد جامعه وقت زیادی را در محل کار خود می‌گذرانند و به طور منظم از کارفرمای خود حقوق دریافت می‌کنند.

اشتباه نکنید، هیچ چیز بدی درباره‌ی شخصی که روزانه چندین ساعت کار می‌کند تا مایحتاج خانواده‌اش را تأمین کند، وجود ندارد. اما اگر می‌خواهید مانند ایلان ماسک باشید و کاری را انجام دهید که اکثر مردم هرگز انجام نداده‌اند، باید نسبت به اکثریت متفاوت فکر کنید.

به عبارت دیگر، شما باید عادات افراد موفق را شناسایی کرده و آنها را در زندگی خود پیاده کنید. مثلا:

  • اگر کاری معمولاً یک ساعت طول می‌کشد، سعی کنید آن را در مدت زمان 30 دقیقه به پایان برسانید. اگرچه ممکن است در این بازه زمانی به پایان نرسد، اما اخلاق کاری جدیدی ایجاد می‌کنید و آن این است که تا حد توان مفید باشید.
  • وقتی هدف خاصی در فروش دارید، سعی کنید آن را دو برابر کنید. باز هم، ممکن است به آن دست نیابید. با این حال، روش‌هایی را پیدا خواهید کرد که خیلی سریع‌تر به هدف اصلی خود برسید.
  • اگر می‌خواهید جلسات را کارآمدتر کنید، طول آنها را به نصف کاهش دهید. تعجب خواهید کرد اگر بدانید که مردم چقدر در جلسات وقت هدر می‌دهند، در حالی که می‌توانند کارهای دیگری انجام دهند.


وقتی اهداف بلندپروازانه خود را در هر جنبه‌ای از کار تعیین کنید، بسیار مفیدتر از گذشته خواهید بود.

باید به یاد داشته باشید که سطح بهره‌وری شما یک شبه از صفر به صد نخواهد رسید. اما همین که گام‌های روزانه را در جهت بهره‌وری بیشتر بردارید، با گذشت زمان زندگی کاملاً متفاوتی خواهید داشت.


ایلان ماسک می‌گوید، "من فکر می‌کنم برای مردم عادی این امکان وجود دارد که فوق‌العاده بودن را انتخاب کنند." بدون اینکه شما را بشناسم، می‌توانم بگویم که در هر جنبه‌ای از زندگی مقاصد بزرگی برایتان مقدر شده است.

شما می‌توانید فوق‌العاده باشید. شما قادر به انجام کارهای بسیار بیشتری از آنچه فکر می‌کنید، هستید. می‌توانید به طور گسترده اخلاق کاری، بهره‌وری و بسیاری موارد دیگر را که برای ایجاد آینده مورد نظر شما حیاتی است، بهبود ببخشید.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که عادت‌های افرادی را که مورد تحسین شما هستند شناسایی کرده و آنها را در زندگی خود پیاده کنید. زیرا هر چیزی که تا به حال خواسته‌اید در دسترس شماست، فقط باید مایل باشید برای آن تلاش کنید.

# ایلان ماسک # مدیریت زمان # Elon Musk
نظری موجود نیست.

دیگر پست‌ها

  • راهکارهای "ایلان ماسک" برای کارایی بیشتر

    راهکارهای "ایلان ماسک" برای کارایی بیشتر